جمع آوری کولر گازی پس از تعمیر

10 / 10
از 1 کاربر

جمع کردن کولر گازی پس از تعمیرات

تعمیر کولر گازی یکی از امور تخصصی است و تقریبا تمام افراد باید برای انجام این کار تخصص های لازم را ببینند. با این حال پس از تعمیر نیز برای جمع کردن قطعات کولر گازی و قرار دادن آنها در جای قبلی خود نیز به تخصص و دقت بالا نیاز دارید. در حالت کلی به منظور تعمیر کولر گازی باید آن را تا حدودی جابه جا نمایید. برای این منظور لازم است تا برخی از قطعات کولر گازی نظیر اواپراتور ، کندانسور و همچنین لوله ها از اسپیلت جدا شوند و به صورت مجزا انتقال داده شوند. علاوه بر این همانطور که می دانید کولر گازی دارای گاز مبرد است که به منظور جلوگیری از هدر رفتن آن در زمان تعمیر ، کولر گازی را به اصلاح پمپ دان می کنند و در نتیجه این عمل موجب می شود تا گاز مبرد در داخل کندانسور دستگاه جمع می شود. برای پمپ دان کردن گاز در داخل کمپرسور در کولر گازی و اسپیلت باید مراحل زیر را طی نمایید:

  1. در صورتی که کولر گازی خاموش است، ابتدا باید آن را روشن نمایید و در حالت سرمایش قرار دهید. زمان لازم برای این منظور پنج الی ده دقیقه است.
  2. پس از آن باید در پوشی که بر روی شیرهای سرویس قرار دارند را با نمایید.
  3. گام بعدی اتصال گیج فشار پایین به این شیر ها می باشد.
  4. در مرحله باید شیر سرویس رفت (در صورت دو راهه بودن شیر) را با استفاده از آچار مخصوص ببندید. این کار برای جلوگیری از ورود گاز بیشتر به داخل واحد داخلی کولر گازی است.
  5. سپس صبر کنید تا فشار گیج دستگاه به پایین تر از صفر برسد که این زمان معمولا بین 60 تا 90 ثانیه می باشد. در این زمان باید شیر سرویس برگشت را نیز ببندید.
  6. و در نهایت کولر گازی را خاموش نمایید. این امر موجب می شود تا گاز در داخل کندانسور اسپیلت جمع شود و به اصطلاح عمل پمپ دان انجام شود.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد کولر گازی ، خرید کولر گازی ، شرایط فروش کولر گازی و همچنین اطلاع از قیمت کولر گازی در انواع مختلف سایر مقالات وب سایت را مطالعه نمایید و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :