دانستنی های کولر گازی

10 / 10
از 1 کاربر

آنچه در مورد کولر گازی باید بدانید

در این بخش از وب سایت قصد داریم دانستنی هایی از کولر گازی را بیان نماییم. افرادی که قصد خرید کولر گازی را دارند بهتر است از این اطلاعات مطلع باشند تا با دیدی باز به خرید کولر گازی بپردازند.

کولر گازی قادر است تا در زمانی کوتاه، گرما را از محیط حذف نموده و دمای اتاق را به دمای مورد نظر برساند. خنک سازی ویژگی بارز این دستگاه است و همین امر نیز موجب کسب جایگاه ویژه کولر گازی در صنعت تهویه و تبرید شده است. نکته دیگری که در مورد کولر گازی بهتر است بدانید، عدم افزایش رطوبت محیط در هنگام خنک سازی است. در واقع این نوع کولر ها برای حذف گرما از محیط، رطوبت را افزایش نمی دهند و همین امر نیز موجب افزایش استفاده از کولر گازی به ویژه در مناطق با شرایط آب و هوایی مرطوب و شرجی شده است.

کولر گازی در دسته بندی کلی به چهار دسته زیر تقسیم می شود:

  • کولر گازی دو تکه یا اسپیلت
  • کولر گازی پرتابل
  • کولر گازی ایستاده
  • کولر گازی پنجره ای

که در این میان انوع کولر گازی پنجره ای و اسپیلت بیش از سایرین مورد استفاده قرار می گیرند. به جز اسپیلت ها، سایر انواع کولر گازی دارای نصب آسانی می باشند و به راحتی قابل نصب هستند. به مانند سایر وسایل خانگی، کولر های گازی نیز دارای دو بخش اصلی الکتریکی و مکانیکی هستند. کمپرسور و کندانسور که از اصلی ترین اجزا در کولر گازی به حساب می آیند، هر دو جز بخش مکانیکی دستگاه می باشند.

کولر های گازی دو تکه ( اسپیلت ) دارای دو بخش مجزا به نام های یونیت داخلی و خارجی هستند. در انواع اسپیلت، کندانسور و کمپرسور در یونیت خارجی قرار دارند. در یونیت داخلی نیز سایر اجزا کولر گازی نظیر اواپراتور، شیر انبساط و غیره تعبیه شده اند. در مقالات شرکت کولر گازی ، اطلاعات جامع و کامل تری در مورد این دستگاه و طرز کار آن ارائه نموده ایم. در صورت نیاز می توانید آنها را مطالعه نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :