عملکرد سیستم سرما سازی در کولر گازی

10 / 10
از 1 کاربر

نحوه کارکرد سیستم خنک سازی در کولر گازی

یکی از پرکاربردترین تجهیزاتی که برای خنک سازی محیط مورد استفاده قرار می گیرد، کولر گازی و اسپیلت است. انواع مختلف کولر گازی اعم از کولر گازی پرتابل ، کولر گازی ایستاده ، کولر گازی پنجره ای و کولر گازی اسپیلت ، برای تولید هوای سرد و یا گرم و به طور کلی برای تهویه هوای محیط مورد استفاده قرار می گیرند. در این بخش قصد داریم در مورد نحوه تولید هوای خنک در کولر گازی مطالبی را ارائه دهیم. در ادامه با کارکرد سیستم خنک کننده در کولر گازی آشنا خواهید شد.

عملکرد سیستم سرما سازی در کولر گازی به نحوی است که با حذف هوای گرم از محیط اطراف دستگاه، موجب خنک سازی هوا می شود. به منظور انجام این عملکرد، گاز فرئون به همراه مقداری روغن سبک (برای روانسازی کمپرسور)  به صورت سرد به کمپرسور در کولر گازی وارد می شود و در نتیجه موجب افزایش و بالا رفتن دما و فشار گاز و در نتیجه گرم شدن آن می شود. گازهای گرم با ورود به کویل های دستگاه، حرارت خود را از دست می دهند و به حالت مایع تبدیل می شوند.

در این مرحله ، گاز فرئون مایع به شیر انبساط در کولر گازی وارد می شود و با کاهش فشار گاز ، تبخیر صورت می گیرد و گاز سرد ایجاد می شود. گاز سرد سپس با ورود به کویل ها ، هوای گرم محیط را جذب کرده و هوای خنک را آزاد می کنند. این شرح کلی از فرآیند و عملکرد کولر گازی برای خنک سازی محیط اطراف است.

علاوه بر خنک سازی ، اسپیلت با داشتن فیلتر هوا ، ذرات موجود در هوا را جذب کرده و در نتیجه موجب تمیزه نگه داشتن هوای محیط اطراف کولر گازی نیز می شوند. در این مقاله سعی ما بر این بود تا بتوانیم شما دوستان عزیز را تا حدودی با عملکرد کولر گازی آشنا کنیم. اگر شما هم قصد خرید کولر گازی را دارید می توانید با مطالعه مقالات ارائه شده در این وب سایت ، اطلاعات جامع و مفیدی را به دست آورید. علاوه بر این برای اطلاع از قیمت کولر گازی در انواع مختلف نیز به صفحه لیست قیمت کولر گازی مراجعه نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :