عملکرد کمپرسور در کولر گازی اینورتر

10 / 10
از 1 کاربر

نحوه عملکرد کمپرسور در اسپیلت اینورتر

یکی از اجزا در در انواع کولر گازی ، کمپرسور است که دارای دو نوع عملکرد دور ثابت و دور متغیر می باشد. آن دسته از انواع کولر گازی و اسپیلت که دارای کمپرسور دور ثابت هستند، برای تنظیم دما از خاموش و روشن کمپرسور استفاده می کنند. این نوع عملکرد موجب وارد شدن شوک به سیستم برق در کولر گازی پس از هر بار خاموش و روشن شدن کمپرسور می شود. در کولر گازی اینورتر ، عملکرد کمپرسور متفاوت است و به صورت دور متغیر می باشد. در این حالت به منظور تنظیم دما، کمپرسور به صورت متناوب فعالیت می کند و در نتیجه نیازی به خاموش و روشن شدن کمپرسور نمی باشد. این عملکرد از وارد شدن شوک به سیستم برق دستگاه نیز جلوگیری می کند و در نهایت به صرفه جویی در مصرف برق کولر گازی کمک می نماید.

کمپرسور های اینورتر به دو روش کنترل می شوند. در انواع کمپرسور که دارای جریان متناوب هستند، کنترل به روش تغییر فرکانس صورت می گیرد و در کمپرسور های با جریان مستقیم، این عملکرد از طریق تغییر ولتاژ انجام می شود.

معرفی کمپرسور اینورتر

اینورتر در معنای لغوی معادل اصطلاح معکوس کننده است. منظور از کمپرسور اینورتر انواع کمپرسور با دور متغیر می باشند. همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، این نوع کمپرسور ها در کولر گازی موجب کاهش برق مصرفی می شوند.  این نوع کمپرسور با توجه به دما و رطوبت محیط به خنک سازی می پردازد و پس از رسیدن دمای اتاق به دمای دلخواه، در جهت عکس عمل می کند. این نوع کمپرسور ها فاقد عمل اتومات کردن و استارت کردن می باشند.

تمام عملکرد دستگاه در انواع کمپرسور اینورتر، به صورت اتومات است و از طریق تغییر فرکانس به کاهش مصرف برق کمک می نماید. گاز به کار رفته در این نوع کمپرسور ها از نوع 410 مبرد است که در واقع همگام با محیط زیست است. این امر موجب می شود تا راندمان کولر گازی افزایش پیدا کند. علاوه بر این انواع اسپیلت و کولر گازی اینورتر می توانند حدود 40 تا 60 درصد از مصرف انرژی را کاهش دهند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :