همه چیز در مورد کولر گازی اینورتر

10 / 10
از 1 کاربر

نکاتی در مورد کولر گازی اینورتر

کولر گازی اینورتر یکی از انواع کولر گازی است که از نظر مصرف انرژی در مقایسه با کولر گازی معمولی مقرون به صرفه تر است. در واقع تکنولوژی ساخت کولر گازی اینورتر پیشرفته تر از سایر انواع کولر گازی ها است و به گونه ای طراحی شده است که میزان مصرف انرژی را تا حد زیادی کاهش می دهد. البته همانطور که قبلا نیز گفته شد، از نظر قیمت کولر گازی ، کولر گازی اینورتر گران تر از سایر انواع اسپیلت و کولر گازی است. اما این تفاوت قیمت ، در طول زمان با کاهش میزان مصرف انرژی جبران می شود. در زمان خرید کولر گازی باید بیش از اینکه به قیمت کولر گازی توجه نمایید، به ارزش دستگاه توجه داشته باشید.

ارزش یک کولر گازی به موارد زیر است:

  • توانایی دستگاه در ایجاد سرما
  • مصرف بهینه انرژی
  • قابلیت تعمیر کولر گازی
  • عمر دستگاه

کاهش مصرف انرژی در کولر گازی اینورتر به موجب استفاده از کمپرسور دور متغیر در آن است. این نوع کمپرسور دیگر نیازی به خاموش و روشن کردن دستگاه ندارد و در نتیجه مصرف برق بالایی که در هنگام روشن کردن کمپرسور لازم است، در این نوع کولر گازی حذف می شود. از دیگر ویژگی های کولر گازی اینورتر ، سرعت بالای آن در دستیابی به دمای مورد نظر است. از نظر تعمیر کولر گازی ، انواع کولر گازی اینورتر دارای هزینه بالاتری برای تعمیرات و سرویس می باشند.

اجزا کولر گازی اینورتر

کولر گازی اینورتر به طور کلی از دو بخش زیر تشکیل شده است:

  • اینورتر (تبدیل جریان مستقیم به متناوب)
  • کانورتر (مبدل جریان متناوب به جریان مستقیم از طریق پل دیود)

تفاوت اصلی و عمده کولر گازی اینورتر و کولر گازی معمولی در عملکرد کمپرسور در آنها است. اینوتر ها دارای کمپرسور دور متغیر هستند. در مقابل انواع اسپیلت و کولر گازی معمولی دارای کمپرسور دور ثابت هستند از این رو کمپرسور نیاز به خاموش و روشن کردن متوالی دارد. همین امر موجب افزایش مصرف انرژی در کولر گازی معمولی شده است. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :