کولر گازی اینورتر

10 / 10
از 1 کاربر

کولر گازی اینورتر چیست؟

کولر گازی اینورتر در واقع به عنوان نسل جدید کولر گازی می باشد. کولر گازی اینورتر انواع کولر گازی هستند که دارای مصرف انرژی کمی هستند از این رو به عنوان کولر گازی کم مصرف شناخته می شوند. میزان مصرف کم انرژی توسط انواع کولر گازی اینورتر ، به دلیل ساختار آنها می باشد.  در انواع اسپیلت و کولر گازی های نسل قدیم که دارای کمپرسور با دور ثابت بودند، سیستم تنظیم دما با نسل جدید کولر گازی متفاوت است.

در انواع قدیمی کولر گازی و اسپیلت ، کاربر دمای مورد نظر خود را بر روی اسپیلت تنظیم می کرد (برای مثال بر روی دمای 18 درجه سانتی گراد) ، زمانی که ترموستات داخلی در کولر گازی ، دمای محیط را مساوی با 18 درجه (دمای تنظیم شده) تشخیص می داد ، اقدام به خاموش کردن موتور کولر گازی می نمود. با خاموش شدن موتور کولر گازی ، ترموستات همچنان به اندازه گیری دمای محیط مشغول است و به محض اینکه دمای محیط از مقدار تعیین شده، تغییر کند ، مجددا به موتور در کولر گازی دستور روشن شدن می دهد.

کولر گازی اینورتر

همین ساختار در انواع کولر گازی قدیمی ، موجب می شود تا مصرف برق به شدت بالا رود زیرا خاموش و روشن شدن موتور در کولر گازی ، شوک شدیدی به آن وارد می کند. اما در نسل جدید کولر گازی و در انواع کولر گازی اینورتر این مشکل تا حد زیادی رفع شده است از این رو مصرف برق این نوع اسپیلت معمولا بسیار پایین تر است.

عملکرد سیستم تنظیم دما در کولر گازی اینورتر

سیستم تنظیم دما در انواع جدید کولر گازی و اسپیلت متفاوت است. در کولر گازی اینورتر ، کمپرسور دستگاه به صورت دور متغیر است. از این رو وقتی دمای محیط به دمای تنظیم شده توسط کاربر می رسد، موتور خاموش نمی شود بلکه دور آن کمتر می شود. این امر موجب می شود تا به موتور دستگاه شوک وارد نشود همین امر موجب کاهش مصرف برق در اینگونه کولر گازی می شود.

تفاوت نوع کمپرسور در انواع قدیم و جدید کولر گازی و اسپیلت توانسته تا حد زیادی در مصرف برق کولر گازی صرفه جویی نماید. البته لازم به ذکر است که از نظر قیمت کولر گازی ، انواع کولر گازی اینورتر گران تر از انواع قدیمی کولر گازی می باشد. اما این تفاوت قیمت در طول دوره استفاده با کاهش مصرف برق سرشکن می شود. بنابراین اگر به دنبال خرید کولر گازی با مصرف انرژی پایین هستید ، توصیه می کنیم از کولر گازی اینورتر استفاده نمایید. شرکت کولر گازی فعال در زمینه فروش کولر گازی در انواع مختلف نظیر اینورتر است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :