کولر گازی و دمای اتاق

10 / 10
از 1 کاربر

دمای اتاق و تاثیر آن بر عملکرد کولر گازی 

دمای اتاق یکی از فاکتورهای مهم برای عملکرد کولر گازی است. در صورتی که از چندین وسیله برقی به صورت همزمان استفاده نمایید، دمای اتاق افزایش پیدا خواهد کرد. این امر موجب می شود تا کولر گازی به زمان بیشتری برای رسیدن به دمای مطلوب نیاز داشته باشد. نتیجه آن نیز افزایش مصرف برق اسپیلت خواهد شد. با توجه به این نکات معمولا توصیه می شود انجام کارهایی نظیر پخت و پز و استفاده از وسایل برقی پر مصرف را در زمان هایی از روز که هوا خنک تر است انجام دهید.

در فصل تابستان معمولا مصرف برق کولر گازی بیشتر است و دلیل آن نیز وجود منابع گرمای مختلف و ناخواسته است که منجر به گرمتر شدن محیط می شوند. برخی از این منابع گرمایشی بالقوه عبارتند از گرمای حاصل از لامپ و لوازم خانگی مختلف ، تابش مستقیم نور خورشید و گرمای ناشی از هوای خارج.

به منظور افزایش بازدهی و کارایی کولر گازی چند روش وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم. کمپرسور قدیمی کولر گازی را بهتر است پس از گذشت مدتی تعویض نمایید بازدهی دستگاه افزایش پیدا کند. استفاده از دستگاه رطوبت گیر با کولر گازی ، کار اشتباهی است و موجب کاهش راندمان عملکرد اسپیلت می شود. زیرا این دستگاه ها حجم برودتی را بالا می برند. مصرف برق کولر گازی به دمای ترموستات نیز بستگی دارد و هرچه دمای ترموستات کاهش پیدا کند، درصد مصرف برق توسط کولر گازی نیز کمتر می شود.

در صورتی که قصد خرید کولر گازی را دارید، ابتدا بهتر است از اصل بودن کولر گازی مورد نظر خود اطمینان حاصل نمایید برای این منظور می توانید از وب سایت اصلی برند مورد نظر کمک بگیرید. علاوه بر این به منطقه جغرافیایی خود نیز دقت نمایید و متناسب با آن به خرید کولر گازی مورد نظر خود بپردازید زیرا برخی از انواع کولر گازی تنها برای محیط های مرطوب و برخی دیگر برای مناطق گرم طراحی شده اند و در این مناطق دارای عملکرد خوبی هستند. معمولا عرضه کنندگان در هنگام فروش کولر گازی شما را در این زمینه راهنمایی می کنند. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :