کولر گازی کم مصرف

10 / 10
از 1 کاربر

کم مصرف ترین کولر گازی

با گرم شدن هوا ، افراد به دنبال خرید کولر گازی هستند. اما اینکه کدام یک از مدل های کولر گازی بهتر است و کدام برند از همه کم مصرف تر است ، مسئله ای است که قبل از خرید کولر گازی معمولا افراد با آن درگیر هستند. کم مصرف ترین کولر گازی آنهایی هستند که دارای بالاترین رده کیفی می باشند. هرچه رده کیفی بالاتر باشد، میزان مصرف انرژی کولر گازی به طبع کمتر خواهد بود. در واقع می توان گفت که رده انرژی می تواند فاکتور اصلی در تشخیص میزان مصرف انرژی در کولر گازی باشد.  تمام افراد به دنبال خرید کولر گازی با حداقل میزان انرژی مصرفی هستند. اگرچه قیمت کولر گازی نیز در این میان بسیار تاثیر گذار و موثر است.

رابطه بین قیمت کولر گازی و میزان مصرف انرژی آن

معمولا افراد تمایل دارند کولر گازی را خریداری کنند که دارای حداقل قیمت و بالاترین درجه کیفیت باشد. البته این امر زیاد منطقی نیست. زیرا به طبع افزایش درجه کیفی در کولر گازی ، قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند. اما با یک حساب سر انگشتی متوجه خواهید شد که این افزایش قیمت در مقایسه با هزینه انرژی مصرفی در انواع کولر گازی پرمصرف تر ، بسیار اندک است. بنابراین شما می توانید با اندک هزینه بیشتر ، در چندین سال مصرف برق و انرژی خود صرفه جویی کنید.

انواع کولر گازی و اسپیلت که دارای رده های کیفی پایینی هستند ( رده کیفی C یا E ) اگرچه در زمان خرید کولر گازی دارای قیمت پایین تری هستند اما می توانند تا حد زیادی هزینه های مصرف انرژی شما را بالا ببرند. در هنگام فروش کولر گازی معمولا فروشندگان رده های کیفی بالاتر را به شما پیشنهاد می کنند. کولر گازی با رده کیفی A و گاها B ، میزان مصرف انرژی را کاهش می دهند. آن دسته از کولر گازی که دارای رده کیفی A+  و A++ هستند به ترتیب 40 تا 60 درصد از میزان مصرف انرژی توسط دستگاه را کاهش می دهند. از این رو توصیه می شود در زمان خرید کولر گازی ، بیشتر از قیمت کولر گازی به رده کیفی آن توجه کنید. این کار می تواند منجر به صرفه جویی در هزینه های شما در بلند مدت شود. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :