کولر گازی ال جی

معرفی کولر گازی LG

تاریخچه شرکت ال جی

ال جی یک شرکت چند ملیتی در کره جنوبی است. ال جی چهارمین شرکت بزرگ در کره جنوبی است. دفتر مرکزی آن در برج های دوقولو LG در سئول واقع شده است. LG تولید کننده محصولات الکتریکی ( کولر گازی و غیره)، محصولات شیمیایی، تولیدات تلکام است و در بیش از80 کشور جهان دارای زیر مجموعه هایی مانند LG الکترونیک، زنیت، الجی یوپلاس (LG Uplus) و LG Display و همچنین LG Chem (مواد شیمیایی ال جی) است.

شرکت LG با عنوان شرکت صنایع شیمیایی Lak-Hui در 1947 تاسیس شد. در 1952 شرکت Lak-Hui ( بیایانگر کلمه "Lucky" در حال حاضر LG Chem) به اولین شرکت در صنایع پلاستیکی در کره تبدیل شد. با گسترش و توسعه شرکت ال جی در صنعت پلاستیک، این شرکت، کمپانی گلداستار ( شرکت الکترونیک ال جی کنونی) را تاسیس کرد. در سال 1958 هر دو شرکت Lucky و گلداستار با هم ادغام شدند و شرکت لاکی گلداستار (Lucky Goldstar) را تشکیل دادند.

کولر گازی ال جی

گلداستار اولین رادیو کره جنوبی را تولید کرد. بسیاری از لوازم الکترونیکی مصرفی تحت عنوان گلداستار به فروش می رسیدند اگرچه برخی از محصولات خانگی دیگر که تنها در کره جنوبی در دسترس بود با برند Lucky فروخته می شدند. برند Lucky در تولید محصولات بهداشتی معروف بود. حتی امروزه نیز LG به تولید برخی از این محصولات مانند مواد شوینده برای بازار کره جنوبی ادامه می دهد.

در سال 1997، به منظور رقابت بهتر در بازارهای غربی، شرکت Lucky-Goldstar به "LG" تغییر نام داد. همچنین این شرکت نام خود را با شعار شرکت: " زندگی خوب است"، مرتبط کرد. از سال 2009، ال جی دامنه LG.com را ازآن خود کرد.

محصولات شرکت ال جی

همانطور که گفته شد شرکت ال جی دارای زیر شاخه های متعددی است و محصولات زیادی نظیر مواد شیمیایی، تجهیزات مخابراتی و لوازم الکترونیکی متعددی را تولید می کند. در این میان شرکت ال جی تولید کننده انواع کولر گازی پنجره ای ، کولر گازی اسپیلت ، کولر گازی پرتابل و کولر گازی ایستاده است. قیمت کولر گازی این شرکت بسیار مناسب بوده و به دلیل قابلیت های کولر گازی ال جی  ، خرید کولر گازی این شرکت می تواند انتخابی مناسب باشد.