کولر گازی پنجره ای

معرفی کولر گازی پنجره ای

یکی دیگر از انواع کولر گازی ، کولر گازی پنجره ای است . دلیل نام گذاری این کولر گازی ، محل نصب آن است که کولر گازی پنجره ای معمولا در داخل یکی از پنجره های ساختمان نصب می شود. کولر گازی پنجره ای برخلاف اسپیلت که دارای دو بخش (یک بخش در داخل خانه و بخش کمپرسور در خارخ از ساختمان) است، تنها دارای یک بخش است.

این نوع کولر گازی تا مدت ها دارای کاربرد فراوانی بود. البته هنوز هم استفاده از این نوع کولر گازی تا حد زیادی مرسوم است. کولر گازی پنجره ای نسبت به دیگر انواع کولر گازی ارزان تر است همچنین برخلاف کولر گازی اسپلیت ، نصب بسیار آسانی نیز دارد و حتی ممکن است خود شما نیز قادر به نصب و راه اندازی آن باشید.

 

کولر گازی پنجره ای

میزان تولید صدای این نوع کولر گازی کم است اما در مقایسه با اسپلیت ، میزان سرو صدای بیشتری تولید می کند خصوصا اگر در داخل منزل نصب شده است. از آنجایی که کولر گازی پنجره ای در داخل پنجره نصب می شود بنابراین باید در عایق بندی اطرف آن دقت بسیاری داشت زیرا در غیر این صورت باعث هدر رفت میزان زیادی انرژی خواهد شد.

طرز کار این نوع کولر گازی نیز اینگونه است که سیستم تهویه در کولر گازی پنجره ای ، هوای گرم و دارای رطوبت داخل ساختمان را به خارج منتقل کرده و هوای خشک و خنک را جایگزین آن می کند. این عملکرد باعث خنک شدن و تهویه مطلوب محیط داخل می شود.